Акција одељења 2/2 – садња јелке у школском дворишту

May 10, 2024

Ученици одељења 2-2 су 22. фебруара 2024. године засадили јелку у школскoм дворишту. На предлог учитеља, родитељи су купилу живу јелку, која је најпре красила њихову учионицу током новогодишњих празника, а сада и школско двориште. Циљ овог пројекта јесте да ученици имају свест колико је битно за животну средину засадити дрво. Дрво ће расти баш као и деца. Њихов задатак је да брину о дрвету, да га заливају, одају му тајне, негују га и гледају како расте.

Повезане вести

Општинско такмичење рецитатора ,,Песниче народа мог“ 02. 04. 2024.

Општинско такмичење рецитатора ,,Песниче народа мог“ Новог Београда у организацији Пријатеља деце одржано је 02. 04. 2024. у свечаној сали Основнe школe ,,Бранко Радичевић“. На такмичењу је учествовало 76 ученика. Стручни жири су чиниле: Љиљана Тадић, проф. српског...