„2. Decathlon Земунски маратон“

September 27, 2023

У недељу, 10. септембра 2023. године у Београду одржао се „2. Decathlon Земунски маратон“ у коме су учествовали запослени и ученици Основне школе „Борислав Пекић“. У оквиру маратона организована је и „Трка будућих шампионанамењена деци ураста од 7 до 14 година“. Наставница физичког и здравственог васпитања Нада Ристић, наставница српског језика и књижевности Јелена Тодоровић, учитељица Маја Цвијановић Поткрајац и администартивна радница Јелена Поповић дочекле су ученике наше школе и упутилe их на стазу предвиђену за њих. Деца су дошла у пратњи родитеља и заједно са њима допринели атмосфери која је била спортска, такмичарска и надахњујућа. 12 ученика је учествовало у трци намењеној будућим шампионима: Дарија Максимовић I/3, Ивана Кукољ I/2, Маша Трајковић II/2, Михајло Максимовић II/1, Андрија Грујичић III/1, Милош Драгишић III/1, Михајло Миловановић III/4, Вук Коковић IV/5, Дуња Трајковић VI/1, Ивона Велимир VII/2, Максимилијан Роша VII/2 и Софија Христов VII/5. Сва деца су исказала истрајно понашање током трке и завршили је у спортском духу. Ученица Софија Христов освојила је 3. место у трци на 600 м у категорији 7. и 8. разреда. Ученици који су завршили трку су заједно са својим родитељима остали да пруже подршку својим наставницима и учитељима у њиховој трци за медаљу. Посебно бисмо издвојили да је, осим медаље на крају трке, учитељицу Мају дочекао је њен ученик Михајло Максимовић са букетом цвећа.

Повезане вести

Градско такмичење из математике- Резултати наших ученика

Окружно Градско такмичење из математике  за   ученике   основних   школа   одржано је у  суботу  16.3.2024.  године  12:00-14:30 ч. у  ОШ “Борислав Пекић”. Ученици наше школе постигли су следеће резултате на овом...